Фотоальбом

Конференции и презентации

Открытие выставки «Быковня - территория памяти»

11 января 2017 в помещении Национального историко-архитектурного музея «Киевская крепость» состоялось торжественное открытие фотодокументальной выставки «Быковня - территория памяти». Это совместный проект Национального историко-мемориального заповедника «Быковнянские могилы» и Украинского института национальной памяти.

Подробнее »

Новости

Науково-просвітницька робота Заповідника триває...

08.04.2019

Науково-просвітницька робота Заповідника триває...

Із лекторієм Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» мають можливість ознайомитися усі громадяни України. Цьогоріч лекцію «Биківня – територія пам’яті» прослухали й волиняни.

4 квітня 2019 року заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька виступила у кількох рівненських ВНЗ. У Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука слухачами лекції стали студенти й викладачі історико-філологічного факультету. Вони поглибили свої знання про перебіг Великого терору, методи роботи НКВС та діяльність позасудових і судових органів, що реалізовували репресивну політику радянської влади. Також вони дізнались про таємну спецділянку НКВС у Биківнянському лісі та визначних діячів української культури та науки, похованих на території Заповідника.

У Рівненському державному гуманітарному університеті лекторій Заповідника було проведено для студентів і викладачів історико-соціологічного факультету. Окрім інформації щодо створення й функціонування таємної спецділянки НКВС, присутні довідались і про причини й наслідки Великого терору в Україні та його зв'язок із Червоним терором і Голодомором. Також Тетяна Шептицька ознайомила слухачів лекторію з відомостями про найодіозніших чекістів і членів трійки при Київському облуправлінні НКВС, діяльністю вищої двійки, розповіла про інші місця пам’яті в Україні, пов’язані з Великим терором. Окрему увагу вона приділила науково-дослідній та виставковій діяльності Заповідника, стисло охарактеризувавши специфіку роботи з архівними документами і розглянувши можливість їх використання під час підготовки фотодокументальних виставок установи.

У Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї Тетяна Шептицька взяла участь у презентації 8 тому книги «Реабілітовані історією. Рівненська область». У своєму виступі вона наголосила на важливості вивчення тематики масових політичних репресій в Україні як міжвоєнного, так і післявоєнного періоду, а також поширенні правди про Великий терор серед українського суспільства. Також Тетяна Шептицька закцентувала  увагу  присутніх  на засвоєнні громадянами історичних уроків, відновленні історичної пам’яті, відкритті архівів, що може убезпечити від повторення людиноненависницьких політики і практики в майбутньому.

Усім навчальним і музейним закладам, де виступила Тетяна Шептицька, була подарована брошура «Биківня – від території смерті до місця пам’яті».